Sınav İngilizcesi Programları


Dünyanın önde gelen İngilizce yeterlilik sınavlarında arzu ettiğiniz skoru almak için ETE Language Institute akademik alandaki başarısı ve birikimi ile sizin için en doğru adres! Sunduğumuz bireysel ve grup çözümleri arasında size en uygun olan programı seçebilir, hangi sınava ve nasıl hazırlanmanız gerektiği konusunda tamamen ücretsiz ön danışmanlık alabilir, kuvvetli&zayıf becerilerinizin belirlenmesi sonucu size özel planladığımız eğitimlerimiz ile garanti edilmiş skorlara erişebilirsiniz.

Kurumumuzda 3 uluslararası sınava yönelik (IELTS, TOEFL, PTE) devamlı eğitimimiz vardır. Bunlara ek olarak Amerika’da üniversitelere giriş sınavı olan SAT’e yönelik bireysel çözümler sunmaktayız.

IELTS

IELTS, Uluslararası İngilizce Dil Yeterlilik Sınavı, İngilizce'nin kullanıldığı ortamlarda öğrenim görmek veya çalışmak isteyen kişilerin İngilizce dil yeterliliğini belirlemek üzere tüm dünyada uygulanan ve en çok tercih edilen İngilizce dil sınavıdır.

ETE Language Institute profesyonel sınav eğitimi yaklaşımı ile IELTS’de hedeflediğiniz başarıya ulaşmak artık daha kolay. Kurumumuz öğrenci seviyesine göre 2 farklı program sunmaktadır;

 1. pre-IELTS program (IELTS öncesi hazırlık; pre-intermediate seviyenin altındaki öğrenciler için)
 2. regular IELTS program (En az pre-intermediate seviyesinde olan öğrenciler için)

SINAV FORMATI NASIL VE SINAV SÜRESİ NE KADARDIR?

IELTS 4 aşamadan oluşmaktadır:

Dinleme (30 Dakika), Okuma (60 Dakika), Yazma (60 Dakika) ve Konuşma (11-14 Dakika).

Toplam sınav süresi 2 saat 45 dakikadır.

 • Dinleme, Okuma ve Yazma sınavları tek aşamada gerçekleş Konuşma sınavı aynı gün, 3 gün önce veya 3 sonra gerçekleşebilir.
 • IELTS sınavına Türkiye’de büyükşehirlerde bulunan British Council

şubelerinde istediğiniz kadar girilebilirsiniz.

 • IELTS sınavı 2 modülden oluşmaktadır: Akademik ve Genel Eğitim. Akademik sınav İngilizce konuşulan ülkelerde eğitim almak isteyen kişiler için uygulanır. Genel Eğitim modülü İngilizce konuşulan bir ülkede iş deneyimi, eğitim programları veya göçmenlik amacıyla kullanmak isteyen adaylar içindir.

IELTS SINAVINI KİMLER KABUL EDİYOR?

Dünya çapında IELTS, aralarında devlet, akademik ve istihdam kurumlarının da yer aldığı 10.000’den fazla kurum ve kuruluş tarafından kabul edilmektedir. Dahası, IELTS, göçmenlik için İngilizce yeterliliğini şart koşan ülkelerce kabul edilen tek İngilizce dil sınavıdır.

TOEFL

Dünya çapında sayısız üniversite ve kurum tarafından kabul edilen TOEFL sınavı eğitim, çalışma ve göçmenlik için tercih edilen en popüler İngilizce sınavlarından biridir. Her yıl milyonlarca kişi İngilizce dilinde yeterliliğini göstermek için TOEFL’ı tercih etmektedir.

ETE Language Institute profesyonel sınav eğitimi yaklaşımı ile TOEFL’da hedeflediğiniz başarıya ulaşmak artık daha kolay. Kurumumuz öğrenci seviyesine göre 2 farklı program sunmaktadır;

 1. pre-TOEFL program (TOEFL öncesi hazırlık; pre-intermediate seviyenin altındaki öğrenciler için)
 2. regular TOEFL program (En az pre-intermediate seviyesinde olan öğrenciler için)

SINAV FORMATI NASIL VE SINAV SÜRESİ NE KADARDIR?

TOEFL sınavı 4 bölümden oluşmaktadır. Sınav sırasında İngilizcedeki 4 iletişim becerinizi birleştiren görevler gerçekleştirirsiniz. Sınavın tamamlanması yaklaşık 3 saat sürer.

Okuma (54-72 dakika & 30-40 soru), Dinleme (41-57 dakika & 28-39 soru),

Konuşma (17 dakika & 4 görev) ve Yazma (50 dakika & 2 görev).

PTE

PTE Academic (Pearson Test of English), dinleme, okuma, konuşma ve yazma olmak üzere dört temel dil becerisinin değerlendirildiği bilgisayar tabanlı güvenli bir İngilizce dil sınavıdır. Sınav sonucunun oldukça hızlı alınması, esnek sınav tarihlerinin bulunması ve 2 yıl boyunca sınırsız sınav sonuç belgesi alınabilmesi bu sınavı popüler hale getirmektedir.

ETE Language Institute profesyonel sınav eğitimi yaklaşımı ile PTE’de hedeflediğiniz başarıya ulaşmak artık daha kolay. Kurumumuz öğrenci seviyesine göre 2 farklı program sunmaktadır;

 1. pre-PTE program (PTE öncesi hazırlık; pre-intermediate seviyenin altındaki katılımcılar için)
 2. regular PTE program (En az pre-intermediate seviyesinde olan katılımcılar için)
 • Sınav yaklaşık 3 saat sürmektedir.
 • 3 bölümden oluşmaktadır (Konuşma&Yazma, Okuma, Dinleme)
 • 20 farklı soru tipi vardır ( Çoktan seçmeli, makale yazımı, bilgi yorumlama, boşluk doldurma, sözlü metini özetleme, tekrar anlatma, sesli okuma, söyleneni yazma vb)
 • Gerçek hayatta kullanılan akademik İngilizce dil becerileri değ
 • Dünya çapında üniversitelerde kabul

SAT

SAT sınavı ABD’de üniversitelere ve yüksek okullara yerleşmek için, hem Amerikan hem de yabancı uyruklu öğrencilerin girebildiği bir sınavdır. Türkiye’de de yabancı öğrenciler SAT skorları ile üniversitelere kayıt yaptırabilmektedir.

 • Açılımı “Scholastic Aptitude Test”( Eğitim Yetenek Testi)
 • “The College Board” tarafından hazırlanmaktadır ve ABD’de yılda 7 kez, ABD dışında yılda 6 kez düzenlenmektedir.
 • 2 farklı testten oluşur;

SAT 1: Reasoning test (sözel ve sayısal bilgiler ölçülür) 3 saat 50 dk Her testin skoru 200 ile 800 arasında değişmektedir.

Matematik / Geometri, İngilizce sözel / eleştirel okuma, kompozisyon(seçmeli)

SAT 2: Subject Test (Konu testi; Tarih, Biyoloji, Kimya, Fizik, Fransızca, İspanyolca vb) 1 saat sürmektedir. Her testin skoru 200 ile 800 arasında değişmektedir. Bu test, öğrencinin özel olarak bir akademik konu üzerindeki bilgisini ölçmektedir.

 • ABD’de üniversitelerin çoğu en az bir SAT sınav skorunu istemektedir. Saygın üniversitelerin birçoğu ise her iki test skorunu da talep