Eğitimcilerimiz


Tufan Koçak

Lise eğitimini Çapa Anadolu Öğretmen Lisesi’nde tamamlamış olan Tufan Koçak, üniversite eğitimine Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili Eğitimi bölümünde başlamış ve eğitimini İstanbul Üniversitesi’nde aynı bölümde devam ederek tamamlamıştır. Üniversite eğitimi ardından Avrupa Birliği programları arasında bulunan Comenius programıyla gittiği Fransa’nın Troyes kentinde Lycée de Lombards adlı bir devlet lisesinde İngilizce öğretmenliği yapmıştır. Ardından TESOL (Teaching English to Speakers of Other Languages) sertifikası için ABD’nin New York eyaletinde eğitimini ve bu eğitim sonrasındaki stajını tamamladıktan sonra dünyanın önde gelen üniversitelerinden biri olan John Hopkins Üniversitesi Center for Talented Youth çatısı altında üstün zekalı çocuklar için düzenlenen eğitim programında yabancı dil eğitmenliği yapmıştır. Ardından Peru’nun başkenti Lima’da “Pontificia Universidad Catolica del Peru’da” (Peru Katolik Üniversitesi) Ingilizce öğretmenliği görevinde bulunmuştur. Aynı üniversitenin İspanyolca hazırlık okulunda 1 yıl süren İspanyolca eğitimini de başarıyla tamamlamıştır. 2007 yılında yurda döndükten sonra İstanbul’daki çeşitli vakıf üniversitelerinin Yabancı Dil Hazırlık okullarında öğretim görevliliği ve yöneticilik görevlerinde bulunmuştur. Eğitim Yönetimi alanında yüksek lisans derecesine sahip olan Tufan Koçak halen bu alanda doktora eğitimine devam etmektedir. Yaklaşık 12 yıldır yetişkinlere Business English, English for Specific Purpose, Speaking eğitimleri vermenin yanı sıra IELTS, TOEFL, PET ve SAT gibi uluslararası sınavlara öğrenci hazırlamaktadır.

Enes Yılmaz

Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İngilizce öğretmenliği bölümünde tamamlamıştır. Üniversite eğitiminin son iki senesinde İstanbul Büyükşehir Belediyesinin bünyesinde yoğun programlar eşliğinde, ağırlıklı olarak yetişkin olmakla birlikte her yaştan çok sayıda öğrenciye İngilizce eğitimi vermiştir. Yine üniversite eğitimi sırasında çeşitli uluslararası toplantılarda ( Formula 1, Altın Portakal Euroasia Film Festival vb.) görev almıştır. Lisans eğitimi sonrası Marmara üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde yüksek lisans programında 2 yıl eğitim almış ve daha sonra Yeditepe Üniversitesi İngiliz Dili Eğitimi bölümünde Yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Halen Çanakkale 18 Mart Üniversitesi İngiliz Dili Eğitimi Doktora programında tez aşamasındadır. Özellikle Second Language Acquisition, The use of corpora in Language teaching, English for specific purposes ve English as a Lingua Franca alanlarında araştırmaları ve akademik çalışmaları bulunmaktadır.

12 yıllık öğretmenlik tecrübesinde çeşitli Vakıf üniversiteleri Hazırlık okullarında görev yapmıştır. Son 6 senedir Genel İngilizce, İş İngilizcesi ve özellikle IELTS başta olmak üzere TOEFL, PTE, SAT sınavlarına yönelik bire bir ve küçük grup eğitimleri vermektedir. Aynı zamanda YDS&YKS Dil ve üniversite hazırlık atlama & yeterlilik sınavlarına yönelik çok sayıda eğitim düzenlemiştir. Yabancı dil eğitiminde akademik ve gerçekçi yaklaşımları benimseyen eğitmenimiz, ihtiyaç analizi ve dil eğitiminde bireysel farklılıkların dikkate alındığı programlar çerçevesinde eğitimler düzenlemektedir.